Exklusiv 150 mm fakirring i akryl – En världsunik blomsterfakir
Upptäck världens första fakirring i akryl med en diameter på 150 mm – en banbrytande nyhet utvecklad av Hanataba. Denna transparenta akrylringen fungerar som en modern tolkning av den traditionella kenzan och erbjuder en elegant och diskret lösning för både florister och DIY-entusiaster.
Skapad för Större Blomsterarrangemang – Lätt men Stabil
Den breda diametern på 150 mm ger optimal balans och stabilitet, även med lättare arrangemang.
Perfekt för snittblommor för att skapa stora, luftiga arrangemang.
Obs! Ej rekommenderad för mycket hårda grenar eller tjocka vedartade stjälkar.
Anpassad för Ikebana-skålar och vaser
Denna akrylring är särskilt framtagen för att passa i grunda ikebanaskålar. Oavsett om du skapar minimalistisk japanskinspirerad blomsterkonst eller stilrena bordsdekorationer, ger denna fakirring dig maximal kreativ frihet med en svävande, ren estetik.
Varför Välja Hanatabas 150 mm fakirring?
Världsunik design – endast tillgänglig från Hanataba Original
Diskret och transparent akryl som smälter in i alla typer av kärl
Stor yta för strukturerade och kreativa blomsterkompositioner
Levereras i en elegant svart presentask – perfekt som gåva
Uppgradera ditt blomsterkit med denna unika blomsterfästring – ett måste för både proffs och kreativa hemmaflorister.
Produktinformation
Denna innovativa blomsterfakir är tillverkad i högkvalitativ klar akryl – ett modernt och stilrent alternativ till traditionella metallkenzan.
Yttre diameter: 150 mm – gott om plats för större arrangemang
Inre diameter: 113 mm – skapar en öppen mitt
Höjd: 25 mm – låg profil som ger stabilitet
Pigglängd: 12 mm – idealiska för att hålla snittblommor och mjukare stjälkar på plats utan att ta över visuellt
Varje ring levereras noggrant förpackad i en svart skyddande pappersask – både säker förvaring och presentvänlig.
Observera: Glasföremål och blommor på bilderna ingår ej i produkten.